Te triki dotyczące pielęgnacji włosów powinna znać każda kobieta! Sprawdź!

pielęgnacji włosów

Każdego typu pielęgnacja, czy to ciała, czy włosów ma za zadanie przynieść nam korzystne rezultaty w postaci poprawy wyglądu odpowiedniej partii ciała. Stosowana systematycznie, z założenia skrupulatna i dedykowana konkretnym potrzebom skóry powinna pozostać z nami na długie lata, by sprzyjała regeneracji i zatrzymaniu procesów starzenia się skóry. Zachowanie wszystkich zasad pielęgnacji jest o tyle ważne, że umożliwia też utrzymanie świetnego nastroju i świeżego wyglądu. O czym pamiętać w kwestii dotyczącej pielęgnacji włosów? Sprawdź te triki w pielęgnacji włosów!

Najważniejsze triki w pielęgnacji włosów, o których warto pamiętać!

Jeśli nie wiesz, jak dbać o włosy, by wyglądały na zdrowsze i lśniące to koniecznie przejdź przez wszystkie aspekty pielęgnacji opisane w tym artykule. Dzięki nim dowiesz się, jak o swoje włosy dbać domowymi sposobami, z zachowaniem właściwości, jakie dają Ci nowe kosmetyki.

Triki pielęgnacyjne zastosowane na włosach nie są trudne w powtórzeniu na własnej fryzurze. A tym bardziej warto z nich czerpać, ponieważ mają odzwierciedlenie w aspekcie pielęgnacji różnego typu włosów.

Po pierwsze pamiętaj o doborze właściwego szamponu i myciu nie tylko włosów, ale przede wszystkim skóry głowy. Masaż głowy i jej prawidłowe oczyszczanie ma ogromny wpływ na to, jak rosną włosy i jak się prezentują. Odświeżona skóra daje też pewność rozwiązania problemu z łupieżem lub innymi stanami zapalnymi skóry. Sprawdź zatem jak działają peelingi do skóry głowy połączone z odpowiednim szamponem o ziołowym składzie.

Pielęgnacja, czyli intensywne odżywiania – jak dbać o włosy różnego typu?

W dbaniu o włosy dużą rolę odgrywa również odżywianie. Zastosowanie maski do włosów lub odżywki stanowi klucz do zachowania lśniącej fryzury pełnej objętości. Do odżywienia włosów możesz zastosować produkt z tej samej serii co szampon i jednocześnie skorzystać z tego, co daje określony produkt. Warto jednak zafundować włosom raz na jakiś czas zabieg ekstra odżywiający w postaci serum. Ten rodzaj produktu nakłada się zwykle na całe włosy tuż po umyciu, a następnie wykonuje się standardową pielęgnację. Podobnie działa maska do włosów, która głęboko odżywia włosy, sprawiając, że są dużo bardziej nawilżone.

Jeszcze inną kategorię produktów będą stanowiły oleje, które zajmują mocne miejsce w pielęgnacji włosów kobiet na całym świecie. Oleje najlepiej nakładać wieczorem na włosy. Pozostawione na całą noc będą miały okazję odpowiednio zadziałać. Nie zmienia to faktu, że odpowiedni olej trzeba też dopasować do rodzaju włosa, by ten nie obciążył go.

Zmywając oleje pamiętaj o zasadzie odwróconej pielęgnacji. Aby zmyć tłustą konsystencję oleju najpierw nałóż na włosy odżywkę, a dopiero później szampon. Dzięki temu włosy będą sypkie, lekkie i przyjemne w dotyku.

W domową pielęgnację włosów włącz także takie zabiegi, jak wszelkiego rodzaju płukanki. Płukankę do włosów możesz kupić w gotowej postaci, ale warto też przygotować ją samodzielnie, z dostępnych ziół. Świetnie działającą płukankę przygotujesz chociażby z pokrzywy.

Udostępnij ten artykuł
Skopiuj URL
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next