Jak działa serum do twarzy?

Jak działa serum do twarzy

Codzienna rutyna pielęgnacyjna może skutecznie opóźnić procesy starzenia i korzystnie wpłynąć na wygląd twarzy. Aby jednak działała zgodnie z oczekiwaniami, musi być dobrze dobrana do potrzeb skóry. Warto starannie przemyśleć dobór kosmetyków, które powinny wzajemnie się uzupełniać. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć serum dostarczającego składników aktywnych w skoncentrowanej dawce. Z naszego artykułu dowiesz się, jak działa serum do twarzy.

Najważniejsze informacje na temat serum do twarzy

Jeszcze do niedawna sądzono, że do codziennej pielęgnacji w zupełności wystarcza krem. Nie jest to jednak właściwe przekonanie, ponieważ najlepszych efektów można oczekiwać przy holistycznym działaniu na skórę. Należy dostarczyć jej różnorodnych składników, z czym nie poradzi sobie tylko jeden preparat. Z tego powodu do swojej rutyny pielęgnacyjnej z pewnością warto włączyć serum do twarzy. Produkt ten charakteryzuje się przede wszystkim skoncentrowaną formułą, dzięki czemu doskonale wzmacnia działanie kremu. Aby jednak działał właściwie, musi być dobrze dobrany do potrzeb skóry.

Jak wybrać najlepsze serum?

Pierwszą kwestią przy wyborze serum jest rodzaj skóry. Wśród wielu produktów tego typu znajdują się sera przeciwzmarszczkowe, nawilżające, zmniejszające zaczerwieniania czy też rozświetlające, bez problemu można zatem znaleźć produkt, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom. Najlepiej połączyć go z kremem z tej samej serii, będzie to bowiem gwarancja najskuteczniejszego działania. Trzeba także zwrócić uwagę na częstotliwość stosowania. Niektóre sera z powodzeniem mogą być używane codziennie, podczas gdy inne wymagają na początku stosowania z przerwami, aby zbudować tolerancję przez skórę. Przykładem takiego preparatu jest serum Retinol B3 od Laroche-Posay.

Drugą istotną rzeczą jest formuła produktu. Na rynku dostępne są sera o różnych konsystencjach – wodne i żelowe, a także kremowe lub olejowe. Dwa pierwsze ze względu na swoją lekkość lepiej sprawdzą się na dzień, natomiast cięższe produkty będą na ogół bardziej odżywcze i ich stosowanie zasadne jest podczas wieczornej pielęgnacji.

Jak stosować serum do twarzy?

Aby serum działało zgodnie z oczekiwaniami, ważny jest nie tylko jego rodzaj, ale także sposób stosowania. Warto pamiętać, że w jego przypadku więcej nie znaczy lepiej. Jako że jest to kosmetyk o dużej koncentracji składników aktywnych, nie należy przesadzać z ilością, ponieważ mogłoby to podrażnić skórę. Do właściwego działania w zupełności wystarczy kilka kropel.

Przed nałożeniem serum na twarzy, należy bardzo dokładnie oczyścić skórę, ponieważ wszelkie pozostałości mogłyby nie tylko utrudnić działania kosmetyku, ale nawet spowodować podrażniania. Po nałożeniu go na suchą skórę i odczekaniu chwili, należy zaaplikować krem z tej samej serii, ponieważ działania obu preparatów dopełnią się.

Podsumowując, serum to kosmetyk o skoncentrowanej zawartości składników aktywnych. Dzięki temu doskonale działa na skórę i powinien być obowiązkowym elementem codziennej pielęgnacji – zarówno tej porannej, jak i wieczornej. Połączenie go z kremem z tej samej serii może przynieść doskonałe efekty.

 

Udostępnij ten artykuł
Skopiuj URL
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next